• Informujemy, że nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do projektu edukacyjnego SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO (SOC), realizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Koordynatorkami projektu w szkole są P. Bożena Żygadło (kl.4-8) i P. Katarzyna Żak (kl.1-3).

SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Korzyści z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo:
          dostęp do innowacyjnego programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i bieżące wsparcie w jego realizacji;
          bezpłatny udział w profesjonalnych badaniach naukowych;
          bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych;
          możliwość udziału w dedykowanych webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo;
          wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej;
          możliwość wzięcia udziału w kampaniach społecznych realizowanych przez fundację;
          dostęp do ogólnopolskiej społeczności Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo umożliwiający wzajemną wymianę doświadczeń;

Idą święta, nie o sms lecz o kartce pamiętaj!

Kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii Idą święta, nie o SMS, lecz o kartce pamiętaj dobiegła końca. Nasza szkoła przystąpiła do programu  po raz pierwszy.  Organizatorem kampanii jest fundacja  Dbam o mój z@sięg we współpracy z którą realizujemy także projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
          Misją tej akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również - a może nawet przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Do naszej szkoły dotarło 200 sztuk kartek, które uczniowie klas 1-3 wypisywali, ozdabiali i wysyłali do swoich bliskich i przyjaciół. Uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili pocztę i osobiście wysyłali kartki do adresatów.
          Okazja sprzyjała rozmowom dlaczego wysyłanie kartek jest ważne i cenne dla wzajemnych relacji. Zwróciliśmy uwagę dzieciom jak miłym podarunkiem jest otrzymanie kartki z życzeniami. Ona na zawsze pozostanie pamiątką, bez konieczności posiadania łącza internetowego. Stanowi formę integracji wszystkich członków rodziny.  Aura bożonarodzeniowej magii i dobroci udzieliła się nam wszystkim i niech trwa nadal. Wesołych Świąt!